Zaloguj się
Mieczyk Bizantyjski (5szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne mieczyka bizantyjskiego
Mieczyk bizantyjski (Gladiolus byzantinus) to elegancka roślina cebulowa o wyrazistych, fioletowo-różowych kwiatach, osadzonych jednostronnie na smukłych, wyprostowanych pędach. Dorasta do wysokości 50–70 cm, tworząc delikatne, pionowe akcenty w kompozycjach ogrodowych. Kwitnie w czerwcu i lipcu, wnosząc do ogrodu intensywną barwę i naturalny wdzięk. Najlepiej prezentuje się w większych grupach – na rabatach bylinowych, w ogrodach naturalistycznych i jako tło dla niższych roślin ozdobnych.
Oferujemy opakowanie zawierające 5 Mieczyk bizantyjski. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy mieczyka bizantyjskiego
Sposób sadzenia cebul
Cebule sadzimy jesienią – we wrześniu i październiku – na głębokość około 10 cm. Zaleca się zachowanie odległości 10–15 cm pomiędzy cebulami. Głębokość sadzenia powinna wynosić 2,5–3 razy wysokość cebuli, co zapewni stabilność i zdrowy rozwój rośliny.
Nawożenie i wybór gleby
Mieczyk bizantyjski preferuje gleby lekkie, przepuszczalne i żyzne. Przed sadzeniem warto zasilić podłoże kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem. W trakcie wzrostu wskazane jest umiarkowane podlewanie, szczególnie w okresach suszy. Dodatkowe nawożenie wiosną wspiera intensywne kwitnienie.
Stanowisko w ogrodzie
Roślina najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Doskonale nadaje się do sadzenia na rabatach bylinowych, w ogrodach wiejskich i naturalistycznych. W grupowych nasadzeniach tworzy efektowne łany kolorów i stanowi doskonałe tło dla innych kwitnących roślin.
Przechowywanie cebul
Mieczyk bizantyjski jest odporny na mróz i zimuje w gruncie. Po zakończeniu kwitnienia warto pozostawić liście do całkowitego zaschnięcia, aby roślina mogła zgromadzić zapasy energii w cebuli. Nie wymaga wykopywania, jednak co kilka lat można przerzedzić kępy, wykopując cebule i sadząc je ponownie w innym miejscu.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Mieczyk bizantyjski |
| Nazwa łacińska | Gladiolus byzantinus |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 5 szt |
| Rozmiar | 6+ |
| Wysokość | 50-70 cm |
| Kolor | fioletowo-różowy |
| Termin sadzenia | IX-X |
| Termin kwitnienia | VI-VII |
| Odległość sadzenia | 10-15 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0017 |
