Zaloguj się
Dalia dekoracyjna fioletowa Lilac Time (1szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne dalii Lilac Time
Dalia 'Lilac Time' to imponująca roślina o pełnych, dekoracyjnych kwiatach w intensywnym, fioletowym kolorze. Osiąga wysokość nawet do 120 cm, dzięki czemu doskonale prezentuje się zarówno w ogrodowych rabatach, jak i jako kwiat cięty do wazonu. Odmiana ta zachwyca dużymi, symetrycznymi kwiatostanami oraz długim okresem kwitnienia – od czerwca aż do października. Świetnie wygląda sadzona w grupach, tworząc spektakularne, kolorowe akcenty w ogrodzie.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 dalia Lilac Time. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy dalii Lilac Time
Sposób sadzenia cebul
Karpy dalii sadzimy wiosną – od kwietnia do maja – na głębokość około 10 cm. Zaleca się zachowanie zasady sadzenia na głębokość 2,5–3 razy większą niż wysokość karpy, aby zapewnić roślinie stabilność i prawidłowy rozwój.
Nawożenie i wybór gleby
Dalie najlepiej rosną w żyznej, przepuszczalnej glebie o umiarkowanej wilgotności. Warto je zasilać nawozami wieloskładnikowymi, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia. Regularne podlewanie jest wskazane, zwłaszcza w czasie suszy, ale należy unikać przelania.
Stanowisko w ogrodzie
Dalia Lilac Time najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub lekko półcienistych. Sadzenie jej w grupach potęguje efekt dekoracyjny. Świetnie sprawdza się także w dużych donicach tarasowych lub jako barwne tło dla niższych roślin i krzewów ozdobnych.
Przechowywanie cebul
Dalie nie zimują w gruncie – po pierwszych przymrozkach należy je wykopać. Karpy przechowujemy w chłodnym, suchym i przewiewnym miejscu, np. w skrzynkach z torfem lub trocinami. Gotowość do wykopania sygnalizuje zamieranie nadziemnych części rośliny.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Dalia |
| Nazwa łacińska | Dahlia |
| Forma produktu | karpa |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | I |
| Wysokość | 120 cm |
| Kolor | fioletowy |
| Termin sadzenia | IV-V |
| Termin kwitnienia | VI-X |
| Odległość sadzenia | 50 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Nie |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0006 |
