Zaloguj się
Zawilec wieńcowy pojedynczy Hollandia (10szt.)
Cena regularna:
7,20 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne zawilca Hollandia
Zawilec Hollandia (Anemone) to efektowna odmiana zawilca wieńcowego o pojedynczych, intensywnie czerwonych kwiatach z charakterystycznym białym oczkiem i kontrastowym, ciemnym środkiem. Dorasta do wysokości 20–25 cm, tworząc zwarte kępy, które wspaniale prezentują się zarówno na rabatach, jak i w donicach. Dzięki swojej kolorystyce i pokrojowi doskonale nadaje się również na kwiat cięty. Najlepszy efekt dekoracyjny uzyskuje się, sadząc zawilce Hollandia w grupach.
Oferujemy opakowanie zawierające 10 zawilców Hollandia. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy zawilca Hollandia
Sposób sadzenia cebul
Bulwy zawilca sadzimy jesienią lub wiosną – od marca do kwietnia lub we wrześniu i październiku – na głębokość około 5 cm. Głębokość sadzenia powinna wynosić 2,5–3 razy więcej niż wysokość bulwy. Odstęp pomiędzy sadzonkami powinien wynosić 10 cm.
Nawożenie i wybór gleby
Roślina najlepiej rośnie w glebie lekkiej, przepuszczalnej i bogatej w próchnicę. Zalecane jest umiarkowane nawożenie nawozami wieloskładnikowymi w fazie wzrostu. Przed sadzeniem warto bulwy namoczyć przez kilka godzin w letniej wodzie, co przyspiesza kiełkowanie.
Stanowisko w ogrodzie
Zawilec Hollandia preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Idealnie nadaje się do nasadzeń na rabatach, w pojemnikach, donicach balkonowych oraz do tworzenia kolorowych obwódek i kwiatowych kompozycji w stylu naturalistycznym.
Przechowywanie cebul
Zawilec Hollandia zimuje w gruncie, jednak w chłodniejszych regionach kraju zaleca się zabezpieczenie bulw ściółką lub gałązkami drzew iglastych. Po przekwitnięciu należy pozostawić liście do naturalnego zaschnięcia, co pozwoli bulwie zregenerować się przed kolejnym sezonem.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Zawilec |
| Nazwa łacińska | Anemone |
| Forma produktu | bulwa |
| Ilość w opakowaniu | 10 szt |
| Rozmiar | 5+ |
| Wysokość | 20-25 cm |
| Kolor | czerwony |
| Termin sadzenia | jesień i wiosna |
| Termin kwitnienia | V-VIII |
| Odległość sadzenia | 10 cm |
| Głębokość sadzenia | 5 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0009 |
