Zaloguj się
Tulipan botaniczny czerwony Red Hunter (10szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne tulipana Red Hunter
Tulipan Red Hunter to niezwykle dekoracyjna odmiana botaniczna o intensywnie czerwonych, gwiazdkowatych kwiatach. Charakteryzuje się zwartym pokrojem i osiąga wysokość od 10 do 20 cm, dzięki czemu doskonale sprawdza się na skalniakach, w ogrodach naturalistycznych i na brzegach rabat. Jego smukłe liście i wyrazista barwa tworzą efektowny kontrast z wiosenną zielenią. Najlepszy efekt wizualny uzyskuje się przy sadzeniu w grupach.
Oferujemy opakowanie zawierające 10 tulipanów Red Hunter. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy tulipana Red Hunter
Sposób sadzenia cebul
Cebule tulipana Red Hunter sadzi się jesienią – od września do listopada – na głębokość około 10 cm. Zgodnie z ogólną zasadą, głębokość sadzenia powinna wynosić 2,5–3 razy więcej niż wysokość cebuli. Dzięki temu cebule dobrze się ukorzeniają i bezpiecznie zimują w gruncie.
Nawożenie i wybór gleby
Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Najlepsze efekty uzyskuje się, sadząc cebule w glebie wzbogaconej kompostem lub nawozem naturalnym. Tulipany botaniczne nie wymagają intensywnego nawożenia ani podlewania – zbyt wilgotne podłoże może im szkodzić. Wystarczy umiarkowana wilgotność gleby.
Stanowisko w ogrodzie
Red Hunter najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Doskonale sprawdza się w nasadzeniach naturalistycznych, na rabatach, skalniakach oraz w donicach. Jego niski wzrost i intensywny kolor kwiatów czynią go idealnym do sadzenia w grupach lub jako kontrastowy akcent między innymi roślinami cebulowymi.
Przechowywanie cebul
Tulipan Red Hunter zimuje w gruncie, jednak po zakończeniu kwitnienia i zaschnięciu liści można wykopać cebule do przechowywania. Należy je przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu w temperaturze 15–20°C. Oznaką dojrzałości do wykopania jest całkowite zaschnięcie części nadziemnej rośliny.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Tulipan |
| Nazwa łacińska | Tulipa |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 10 szt |
| Rozmiar | 6/+ |
| Wysokość | 10-20 cm |
| Kolor | czerwony |
| Termin sadzenia | IX-XI |
| Termin kwitnienia | IV |
| Odległość sadzenia | 10 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
