Zaloguj się
Tawułka japońska Peach Blossom (1szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne tawułki Peach Blossom
Tawułka Peach Blossom (Astilbe) to niezwykle dekoracyjna bylina o jasnoróżowych, pierzastych kwiatostanach, które pięknie kontrastują z ciemnozielonymi, pierzastymi liśćmi. Roślina dorasta do około 50 cm wysokości, tworząc gęste, zwarte kępy. Jej delikatna kolorystyka wnosi do ogrodu romantyczny akcent. Idealnie sprawdza się w grupowych nasadzeniach, na obrzeżach rabat oraz jako ozdoba przy oczkach wodnych.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 Tawułkę Peach Blossom. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy tawułki Peach Blossom
Sposób sadzenia cebul
Kłącze należy sadzić jesienią lub wiosną (kwiecień–maj), na głębokość około 5 cm, zachowując 30 cm odstępu pomiędzy roślinami. Taki rozstaw umożliwia prawidłowy rozwój bryły korzeniowej i sprzyja efektownemu kwitnieniu.
Nawożenie i wybór gleby
Roślina preferuje żyzną, próchniczą, umiarkowanie wilgotną i dobrze przepuszczalną glebę. Regularne podlewanie i nawożenie nawozami do bylin wpłynie korzystnie na zdrowie i intensywność kwitnienia rośliny.
Stanowisko w ogrodzie
Tawułka Peach Blossom dobrze rośnie zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i półcienistych. Nadaje się do sadzenia w grupach, wzdłuż rabat, przy zbiornikach wodnych, a także jako tło dla innych cieniolubnych roślin. W pełnym słońcu wymaga systematycznego nawadniania.
Przechowywanie cebul
Roślina zimuje w gruncie i nie wymaga wykopywania na zimę. Po zakończeniu kwitnienia warto przyciąć przekwitnięte kwiatostany. Co kilka lat wskazane jest odmłodzenie kłącza przez podział – najlepiej wiosną lub jesienią.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Tawułka |
| Nazwa łacińska | Astilbe |
| Forma produktu | kłącze |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | I |
| Wysokość | 50 cm |
| Kolor | jasnoróżowy |
| Termin sadzenia | jesień lub IV-V |
| Termin kwitnienia | VI-VII |
| Odległość sadzenia | 30 cm |
| Głębokość sadzenia | 5 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 2326001 |
