Zaloguj się
Puszkinia Alba biała (10szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne puszkinii białej
Puszkinia Alba biała (Puschkinia) to urocza, niska roślina cebulowa, która zachwyca czysto białymi, dzwonkowatymi kwiatami zebranymi w gęste, wzniesione grona. Dorasta do około 10 cm wysokości i kwitnie już w kwietniu, zwiastując początek wiosny w ogrodzie. Delikatny pokrój i niewielkie rozmiary sprawiają, że najlepiej prezentuje się w większych grupach – na skalniakach, rabatach wiosennych oraz pod drzewami i krzewami liściastymi.
Oferujemy opakowanie zawierające 10 Puszkinia Alba biała. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy puszkinii białej
Sposób sadzenia cebul
Cebule należy sadzić jesienią – od września do października – na głębokość około 5 cm, w rozstawie co 5 cm. Zgodnie z ogólną zasadą, cebule sadzi się na głębokość 2,5–3 razy większą niż ich wysokość, co zapewnia im stabilne zakorzenienie.
Nawożenie i wybór gleby
Puszkinia preferuje gleby lekkie, próchniczne, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Przed sadzeniem warto wzbogacić podłoże kompostem. W okresie wiosennym można zastosować łagodne nawozy wieloskładnikowe. Roślina nie wymaga intensywnego podlewania, z wyjątkiem dłuższych okresów suszy.
Stanowisko w ogrodzie
Puszkinia doskonale rośnie na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na rabatach, pod drzewami i krzewami liściastymi, a także w pojemnikach. Sadzenie w większych grupach pozwala uzyskać efekt wczesnowiosennego, kwitnącego kobierca.
Przechowywanie cebul
Roślina w pełni zimuje w gruncie i nie wymaga wykopywania. Po przekwitnięciu należy pozostawić liście do całkowitego zaschnięcia, aby roślina mogła zgromadzić substancje odżywcze w cebuli. Co kilka lat zaleca się przerzedzenie nasadzeń przez wykopanie i przesadzenie cebul w inne miejsce.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Puszkinia |
| Nazwa łacińska | Puschkinia |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 10 szt |
| Rozmiar | 5-6 |
| Wysokość | 10 cm |
| Kolor | biały |
| Termin sadzenia | IX-X |
| Termin kwitnienia | IV |
| Odległość sadzenia | 5 cm |
| Głębokość sadzenia | 5 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0007 |
