Zaloguj się
Piwonia drzewiasta Itoh Julia Rose (1szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne piwonii ITOH Julia Rose
Piwonia 'Julia Rose' to niezwykle efektowna odmiana z grupy piwonii Itoh, ceniona za wyjątkową kolorystykę kwiatów – kremowo-różowe płatki z subtelnymi łososiowymi i żółtymi tonami tworzą ciepłą, przyciągającą wzrok kompozycję. Roślina dorasta do 70–80 cm wysokości i wyróżnia się dużymi, półpełnymi kwiatami oraz mocnym pokrojem. Piwonie tej odmiany są bardzo dekoracyjne zarówno w ogrodach przydomowych, jak i w nasadzeniach parkowych. Sadzone w grupach prezentują się szczególnie okazale, tworząc barwne, kwitnące plamy.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 piwonię Julia Rose. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy piwonii ITOH Julia Rose
Sposób sadzenia cebul
Kłącza piwonii 'Julia Rose' sadzimy jesienią lub wiosną, na głębokość około 10 cm. Zalecana głębokość to 2,5–3 razy wysokość kłącza – dzięki temu roślina będzie dobrze się rozwijać i obficie kwitnąć. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie gleby jeszcze przed sadzeniem.
Nawożenie i wybór gleby
Piwonia najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych. W okresie wegetacji zaleca się stosowanie nawozów mineralnych lub naturalnych kompostów. Unikamy gleb ciężkich i podmokłych, które mogą powodować gnicie kłączy. Regularne podlewanie sprzyja zdrowemu wzrostowi, szczególnie w czasie kwitnienia.
Stanowisko w ogrodzie
Najlepszym miejscem do uprawy piwonii 'Julia Rose' będzie stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte od silnych wiatrów. Roślina ta pięknie komponuje się na rabatach, w grupach bylinowych, a także na tle krzewów ozdobnych. Można ją także sadzić w większych pojemnikach ustawionych na tarasie lub patio.
Przechowywanie cebul
'Julia Rose' to odmiana mrozoodporna, która dobrze zimuje w gruncie. W przypadku konieczności przesadzenia, kłącza wykopujemy jesienią po zaschnięciu części nadziemnej. Do przechowywania wybieramy suche, chłodne i przewiewne miejsce, zabezpieczając materiał przed pleśnią i nadmiarem wilgoci.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Piwonia |
| Nazwa łacińska | Paeonia |
| Forma produktu | kłącze |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | 2/3 |
| Wysokość | 70-80 cm |
| Kolor | kremowo-różowy |
| Termin sadzenia | jesień i wiosna |
| Termin kwitnienia | V-VI |
| Odległość sadzenia | 50 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
