Zaloguj się
Piwonia Coral Sunset pomarańczowo-różowa (1szt.)
Cena regularna:
18,92 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne piwonii Coral Sunset
Piwonia 'Coral Sunset' to wyjątkowa odmiana o półpełnych, dużych kwiatach w urzekającym pomarańczowo-różowym odcieniu. Jej płatki delikatnie przechodzą z intensywnego koloru koralowego w subtelny róż, tworząc efektowny kontrast z widocznym żółtym środkiem. Roślina dorasta do 60–90 cm wysokości i doskonale prezentuje się w grupowych nasadzeniach, na rabatach oraz jako soliter. Dzięki swojej elegancji i oryginalnemu ubarwieniu świetnie sprawdza się także jako kwiat cięty.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 piwonię Coral Sunset. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy piwonii Coral Sunset
Sposób sadzenia cebul
Kłącze piwonii sadzi się wiosną lub jesienią (IX–X), na głębokość 15–20 cm. Przy sadzeniu warto kierować się zasadą 2,5–3 razy większej głębokości niż wysokość kłącza. Zalecana odległość między roślinami to około 40 cm, co pozwala na swobodny rozwój i bujne kwitnienie.
Nawożenie i wybór gleby
Piwonia najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, o umiarkowanej wilgotności. Podłoże można wzbogacić przed sadzeniem kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem. Regularne nawożenie wiosną oraz po zakończeniu kwitnienia sprzyja zdrowemu wzrostowi i obfitemu kwitnieniu. W czasie suszy roślinę należy umiarkowanie podlewać.
Stanowisko w ogrodzie
Odmiana 'Coral Sunset' najlepiej rozwija się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Idealna do nasadzeń w grupach na rabatach, w otoczeniu innych bylin lub jako kolorystyczny akcent na tle krzewów. Nadaje się również do uprawy w większych donicach na tarasach i balkonach.
Przechowywanie cebul
Kłącze piwonii 'Coral Sunset' zimuje w gruncie, co eliminuje potrzebę wykopywania. Roślina najlepiej rośnie w jednym miejscu przez wiele lat. W razie konieczności przesadzania, najlepiej wykonać to jesienią – po zakończeniu sezonu wegetacyjnego, gdy liście zasychają.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Piwonia |
| Nazwa łacińska | Paeonia |
| Forma produktu | kłącze |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | 2-3 |
| Wysokość | 60-90 cm |
| Kolor | pomarańczowo-różowy |
| Termin sadzenia | wiosna lub IX-X |
| Termin kwitnienia | VI-VII |
| Odległość sadzenia | 40 cm |
| Głębokość sadzenia | 15-20 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0019 |
