Zaloguj się
Lilia drzewiasta Beijing Moon różowo-żółta (1szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne lilii Beijing Moon
Lilia Beijing Moon to niezwykle dekoracyjna odmiana drzewiasta o subtelnych, różowo-żółtych kwiatach w kształcie trąbki. Kwiaty delikatnie przewieszają się ku dołowi, tworząc efektowną kaskadę barw z jaśniejszymi brzegami płatków i ciepłym, żółtym środkiem. Roślina dorasta do 120–150 cm wysokości i zachwyca eleganckim, wyprostowanym pokrojem. Idealna do sadzenia w tle rabat, w grupach lub jako soliter przy tarasach i ogrodzeniach.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 lilię Beijing Moon. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy lilii Beijing Moon
Sposób sadzenia cebul
Lilię Beijing Moon sadzimy wiosną lub jesienią (IX–X) na głębokość około 15 cm. Należy zachować odstęp 15 cm między cebulami, kierując się zasadą sadzenia na głębokości 2,5–3 razy większej niż wysokość cebuli.
Nawożenie i wybór gleby
Roślina preferuje gleby żyzne, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Wskazane jest stosowanie nawozów wieloskładnikowych oraz podlewanie w okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia. Należy unikać przelania, aby nie dopuścić do gnicia cebul.
Stanowisko w ogrodzie
Lilia Beijing Moon najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Świetnie sprawdza się w nasadzeniach grupowych, jako tło dla niższych roślin ozdobnych, wzdłuż ogrodzeń lub jako punkt centralny w kompozycjach ogrodowych.
Przechowywanie cebul
Odmiana zimuje w gruncie, dlatego nie wymaga wykopywania jesienią. W razie potrzeby cebule można wykopać po zakończeniu sezonu wegetacyjnego i przechować w chłodnym, suchym miejscu do kolejnego sadzenia.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Lilia |
| Nazwa łacińska | Lilium |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | 16-18 |
| Wysokość | 120-150 cm |
| Kolor | różowo-żółty |
| Termin sadzenia | wiosna lub IX-X |
| Termin kwitnienia | VI-VII |
| Odległość sadzenia | 15 cm |
| Głębokość sadzenia | 15 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0018 |
