Zaloguj się
Krokus wielkokwiatowy Grand Maitre jasnofioletowy (100szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne krokusa Grand Maitre
Krokus ‘Grand Maitre’ to jedna z najbardziej cenionych odmian wielkokwiatowych o subtelnych, jasnofioletowych kwiatach. Jej szeroko rozchylające się płatki z chłodnym połyskiem otulają kontrastujące żółtopomarańczowe pręciki. Roślina dorasta do 10 cm wysokości i doskonale prezentuje się w masowych nasadzeniach na rabatach, wśród trawnika, przy ścieżkach ogrodowych oraz w donicach na balkonach. Jej łagodna kolorystyka pięknie komponuje się z białymi i ciemnofioletowymi krokusami.
Oferujemy opakowanie zawierające 100 krokusów Grand Maitre. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy krokusa Grand Maitre
Sposób sadzenia cebul
Cebule krokusa Grand Maitre należy sadzić jesienią – od września do października – na głębokość około 10 cm, w rozstawie co 10 cm. Zaleca się stosowanie zasady, według której cebulę sadzi się na głębokość równą 2,5–3 razy jej wysokość, co sprzyja zdrowemu wzrostowi i obfitemu kwitnieniu.
Nawożenie i wybór gleby
Najlepsze efekty uzyskuje się w glebie lekkiej, żyznej i przepuszczalnej. Przy sadzeniu warto dodać nawóz dla roślin cebulowych lub kompost. Roślina nie toleruje gleby ciężkiej i podmokłej. W okresach bezdeszczowych wskazane jest umiarkowane podlewanie.
Stanowisko w ogrodzie
‘Grand Maitre’ najlepiej czuje się na słonecznych i półcienistych stanowiskach. Efektownie prezentuje się w grupowych nasadzeniach – zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach. Można go sadzić na obrzeżach rabat, wśród drzew liściastych oraz na skalniakach.
Przechowywanie cebul
Cebule krokusa są w pełni mrozoodporne i mogą pozostać w gruncie przez cały sezon. Jeśli planujemy zmianę lokalizacji, wykopujemy je po zaschnięciu liści i przechowujemy w przewiewnym, suchym miejscu do ponownego sadzenia jesienią.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Krokus |
| Nazwa łacińska | Crocus |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 100 szt |
| Rozmiar | 8-9 |
| Wysokość | 8-10 cm |
| Kolor | jasnofioletowy |
| Termin sadzenia | IX-X |
| Termin kwitnienia | III-IV |
| Odległość sadzenia | 10 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0029 |
