Zaloguj się
Hiacynt fioletowy Miss Saigon (3szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne hiacynta Miss Saigon
Hiacynt Miss Saigon to elegancka odmiana o intensywnie fioletowych kwiatach, które tworzą zwarte, okazałe kwiatostany. Dorasta do wysokości 25–30 cm i przyciąga uwagę głębią barwy oraz zwartym pokrojem. Kwiaty tej odmiany są liczne i osadzone gęsto na grubych pędach, dzięki czemu roślina doskonale prezentuje się zarówno w ogrodzie, jak i w kompozycjach doniczkowych. Najlepszy efekt dekoracyjny uzyskuje się, sadząc cebule w grupach.
Oferujemy opakowanie zawierające 3 hiacynty Miss Saigon. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy hiacynta Miss Saigon
Sposób sadzenia cebul
Cebule hiacynta Miss Saigon sadzi się jesienią – od września do listopada – na głębokość 10–12 cm, zgodnie z zasadą 2,5–3 razy większej głębokości niż wysokość cebuli. Zalecana odległość między cebulami to około 15 cm.
Nawożenie i wybór gleby
Roślina najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej. W okresie wegetacji warto zastosować nawozy wieloskładnikowe. Należy unikać podmokłych miejsc, aby zapobiec gniciu cebul. Podlewanie umiarkowane, szczególnie w okresach bezdeszczowych.
Stanowisko w ogrodzie
Hiacynt Miss Saigon preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Doskonale sprawdza się w grupowych nasadzeniach na rabatach, w donicach balkonowych oraz jako kolorystyczny akcent wiosennych kompozycji z innymi roślinami cebulowymi lub bylinami.
Przechowywanie cebul
Po zakończeniu kwitnienia i całkowitym zaschnięciu liści cebule można wykopać, oczyścić i przechować w przewiewnym, suchym miejscu do jesieni. Znak dojrzałości cebuli to zżółknięcie i zwiędnięcie liści.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Hiacyny |
| Nazwa łacińska | Hyacinthus |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 3 szt |
| Rozmiar | 16/18 |
| Wysokość | 25-30 cm |
| Kolor | fioletowy |
| Termin sadzenia | IX-XI |
| Termin kwitnienia | IV-V |
| Odległość sadzenia | 15 cm |
| Głębokość sadzenia | 10-12 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
