Hiacynt Sky Jacket (3szt.)

Dostępność: niedostępny
Cena: 8,76 zł 8.76
ilość op.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 1551

Opis

Dzięki przepięknej barwie kolorów i pachnącym kwiatom hiacynty są rosną niemalże w każdym ogrodzie. Hiacynty sadzi się w towarzystwie klombów i na kwietnikach. Hiacynty tak jak i większość roślin cebulowych sadzimy w dość dużych grupach, co uwieńcza ich urok wczesną wiosną. Hiacynty lubią słońce, ale toleruje również lekkie zacienienie. Rosną w różnych rodzajach gleb, ale najlepsze efekty uzyskamy z cebul posadzonych w glebie przepuszczalnej, z dużą zawartością próchnicy. Nie lubi kwaśnego podłoża.

Najlepszym okresem sadzenia hiacyntów  jest  wrzesień – październik właśnie jeszcze wtedy cebula zdąży dobrze się ukorzenić. Źle ukorzeniona cebula może być przyczyną słabych kwiatów lub ich braku.  Cebule hiacyntów  sadzimy na dwukrotną głębokość wielkości cebuli i  tak w przypadku hiacyntów jest to średnio ok. 12 cm. Mogą one rosnąć 3-4 lata w jednym miejscu, ale warto je po uschnięciu liści w okresie czerwca/lipca wykopać, oddzielić młode cebule, odrzucić zepsute oraz lekko przesuszyć. Do czasu sadzenia przetrzymać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Hiacynty na ogół nie przemarzają, może to nastąpić w przypadku bardzo mroźnej zimy lub zbyt płytkiego posadzenia cebuli. Można przysypać miejsce w którym są posadzone cebule hiacyntów korą lub ściółką to w pewnym stopniu ochroni roślinę w przypadku ostrej zimy.

Lubią nawożenie nawozami mineralnymi. Jednak należy pamiętać, że ostatnie nawożenie wykonujemy na ok. tydzień przed pojawieniem się koloru na pąkach kwiatowych.

Podstawowe informacje o roślinie

Nazwa polska Hiacynt
Nazwa łacińska Hyacinthus
Forma produktu cebula
Ilość w opakowaniu 3 szt
Rozmiar 16-17
Wysokość 25 cm
Kolor niebieski
Termin sadzenia IX-X
Termin kwitnienia IV-V
Odległość sadzenia 5 cm
Głębokość sadzenia 5 cm
Stanowisko słoneczne Tak
Stanowisko półcieniste Tak
Stanowisko cieniste Nie
Zimuje w gruncie Tak
Roślina silnie pachnąca Tak
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl