Zaloguj się
Dalia talerzowa Belle of Barmera łososiowo-malinowa (1szt.)
Cena regularna:
17,28 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne dalii Belle of Barmera
Dalia Belle of Barmera to zachwycająca odmiana talerzowa o ogromnych, pełnych kwiatach w niezwykle efektownym łososiowo-malinowym odcieniu. Subtelne przejścia kolorystyczne z lekkimi nutami purpury i różu nadają roślinie elegancji i egzotycznego charakteru. Jej kwiaty osiągają imponujące rozmiary, a cała roślina dorasta do 120 cm wysokości. Dalia Belle of Barmera idealnie nadaje się do nasadzeń grupowych, jako roślina tła na rabatach, a także do bukietów – przyciąga wzrok i staje się dominującym punktem kompozycji ogrodowej.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 dalia Belle of Barmera. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy dalii Belle of Barmera
Sposób sadzenia cebul
Dalie sadzimy od kwietnia do maja, gdy gleba się nagrzeje i minie ryzyko przymrozków. Karpy umieszczamy na głębokości około 10 cm, stosując zasadę 2,5–3 razy większej głębokości niż wysokość karpy. Zapewnia to roślinie stabilność i dobre ukorzenienie.
Nawożenie i wybór gleby
Dalia Belle of Barmera najlepiej rośnie w przepuszczalnej, żyznej glebie o umiarkowanej wilgotności. Regularne podlewanie oraz nawożenie co 2–3 tygodnie nawozami wieloskładnikowymi wspiera obfite kwitnienie i zdrowy wzrost rośliny.
Stanowisko w ogrodzie
Roślina preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje także lekki półcień. Dalia Belle of Barmera doskonale sprawdza się na rabatach, w nasadzeniach grupowych oraz w kompozycjach z innymi bylinami. Pięknie prezentuje się na tle zieleni krzewów lub w dużych donicach na tarasie.
Przechowywanie cebul
Po zakończeniu sezonu wegetacyjnego, gdy nadziemna część rośliny zaschnie i pojawią się pierwsze przymrozki, należy wykopać karpy. Po oczyszczeniu i przeschnięciu przechowujemy je w chłodnym i suchym miejscu, np. w skrzynkach z torfem lub trocinami, aż do kolejnego sezonu sadzenia.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Dalia |
| Nazwa łacińska | Dahlia |
| Forma produktu | karpa |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | I |
| Wysokość | 120 cm |
| Kolor | łososiowo-malinowy |
| Termin sadzenia | IV-V |
| Termin kwitnienia | VI-X |
| Odległość sadzenia | 50 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Nie |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
