Zaloguj się
Dalia kaktusowa Hollyhill Spider Woman (1szt.)
Cena regularna:
16,28 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne dalii Hollyhill Spider Woman
Dalia Hollyhill Spider Woman to niezwykle efektowna odmiana kaktusowa, której kwiaty zachwycają oryginalnym kształtem i intensywnym wybarwieniem. Bordowe płatki zakończone białymi akcentami tworzą dynamiczny kontrast i nadają roślinie egzotycznego charakteru. Dorasta do 120 cm wysokości, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako wyrazisty akcent na rabatach, a także w nasadzeniach mieszanych. Jej smukłe, wąskie i postrzępione płatki tworzą imponujące kwiatostany, które przyciągają wzrok i doskonale prezentują się również w bukietach.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 dalia Hollyhill Spider Woman. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy dalii Hollyhill Spider Woman
Sposób sadzenia cebul
Karpę dalii Hollyhill Spider Woman sadzimy wiosną, w terminie od kwietnia do maja, na głębokość około 10 cm. Odległość między sadzonkami powinna wynosić około 50 cm, co zapewni im odpowiednią przestrzeń do rozwoju. Należy stosować zasadę sadzenia na głębokość równą 2,5–3 razy wysokości karpy.
Nawożenie i wybór gleby
Dalie najlepiej rozwijają się w glebie żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej. W okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia warto stosować nawozy bogate w potas i fosfor, które wspomagają obfite kwitnienie i nasycenie barw. Podlewanie powinno być regularne, ale umiarkowane – roślina nie toleruje nadmiaru wody.
Stanowisko w ogrodzie
Dalia Hollyhill Spider Woman preferuje stanowiska słoneczne, choć dobrze znosi również półcień. Jej nietuzinkowe kwiaty najefektowniej prezentują się sadzone w grupach na rabatach, wzdłuż ogrodowych ścieżek lub w kompozycjach z krzewami ozdobnymi. Dzięki swojej oryginalności i wysokości świetnie nadaje się także na kwiat cięty.
Przechowywanie cebul
Dalie nie zimują w gruncie. Po pierwszych przymrozkach karpy należy wykopać, delikatnie oczyścić i pozostawić do przeschnięcia. Najlepiej przechowywać je w suchym, chłodnym i przewiewnym miejscu, np. w skrzynkach wypełnionych torfem lub trocinami. Na wiosnę są gotowe do ponownego posadzenia.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Dalia |
| Nazwa łacińska | Dahlia |
| Forma produktu | karpa |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | I |
| Wysokość | 120 cm |
| Kolor | bordowy z białymi akcentami |
| Termin sadzenia | IV-V |
| Termin kwitnienia | VI-X |
| Odległość sadzenia | 50 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Nie |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
