Zaloguj się
Dalia jeleniorożna Aiyana (1szt.)
Cena regularna:
9,68 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne dalii Aiyana
Dalia Aiyana to wyjątkowa odmiana jeleniorożna, której kwiaty zachwycają malinowym kolorem i niezwykłą formą. Wyróżniają się mocno wydłużonymi, smukłymi płatkami, które nadają roślinie lekkości i egzotycznego charakteru. Dalia ta dorasta do 120 cm wysokości, tworząc w ogrodzie elegancki, wyrazisty akcent. Idealnie prezentuje się zarówno w kompozycjach rabatowych, jak i w bukietach, dzięki swojej oryginalnej strukturze i trwałości. Sadzenie w grupach pozwala w pełni docenić jej efektowny wygląd.
Oferujemy opakowanie zawierające 1 dalia Aiyana. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy dalii Aiyana
Sposób sadzenia cebul
Karpę dalii Aiyana sadzimy wiosną, w terminie od kwietnia do maja, na głębokość około 10 cm. Przy sadzeniu należy zachować odstępy 50 cm pomiędzy roślinami, aby zapewnić im odpowiednią przestrzeń do wzrostu. Zasadą jest, by karpę umieszczać w glebie na głębokości równej 2,5–3 razy jej wysokość.
Nawożenie i wybór gleby
Dalie najlepiej rozwijają się w podłożu żyznym, przepuszczalnym i umiarkowanie wilgotnym. W okresie intensywnego wzrostu oraz kwitnienia warto zasilać je nawozami bogatymi w potas i fosfor, które wspierają tworzenie dużych i zdrowych kwiatów. Podlewanie powinno być regularne, zwłaszcza w czasie upałów, lecz bez nadmiernego przelania roślin.
Stanowisko w ogrodzie
Dalia Aiyana preferuje stanowiska słoneczne, ale dobrze radzi sobie także w półcieniu. Jej malinowe kwiaty pięknie wyglądają w grupowych nasadzeniach na rabatach, wzdłuż ogrodowych ścieżek, a także jako efektowna dekoracja przy tle krzewów. Dzięki swojej wysokości i niezwykłej formie doskonale nadaje się również na kwiat cięty.
Przechowywanie cebul
Dalie nie zimują w gruncie. Po pierwszych przymrozkach karpy należy wykopać, oczyścić i wysuszyć. Najlepiej przechowywać je w suchym, chłodnym i przewiewnym miejscu, np. w skrzynkach z torfem lub trocinami. Wiosną nadają się ponownie do posadzenia, zachowując swoje walory ozdobne.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Dalia |
| Nazwa łacińska | Dahlia |
| Forma produktu | karpa |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt |
| Rozmiar | I |
| Wysokość | 120 cm |
| Kolor | malinowy |
| Termin sadzenia | IV-V |
| Termin kwitnienia | VI-X |
| Odległość sadzenia | 50 cm |
| Głębokość sadzenia | 10 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Nie |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
