Zaloguj się
Czosnek złocisty południowy Moly Luteum (10szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne czosnku Moly Luteum
Czosnek Moly Luteum, znany również jako czosnek złocisty południowy, to niewysoka, ale bardzo dekoracyjna odmiana czosnku ozdobnego. Osiąga wysokość 30–40 cm i zachwyca intensywnie żółtymi kwiatami zebranymi w półkuliste baldachy. Kwitnie w czerwcu, wprowadzając do ogrodu energetyczne akcenty barwne. Doskonale sprawdza się jako roślina rabatowa, obwódkowa, a także w naturalistycznych nasadzeniach. Czosnek Moly Luteum nie jest rośliną silnie pachnącą i najlepiej prezentuje się sadzony w większych grupach, tworząc zwarte kępy o żywym ubarwieniu.
Oferujemy opakowanie zawierające 10 czosnek Moly Luteum. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy czosnku Molly Luteum
Sposób sadzenia cebul
Czosnek Moly Luteum sadzimy jesienią – od września do października – na głębokość około 5 cm. Rozstaw między cebulami powinien wynosić około 5 cm. Głębokość sadzenia należy dostosować do wielkości cebuli, stosując zasadę 2,5–3 razy większej niż jej wysokość.
Nawożenie i wybór gleby
Najlepsze efekty uprawy uzyskuje się w glebie lekkiej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej. Warto przed sadzeniem wzbogacić podłoże kompostem lub nawozem organicznym. Czosnek ozdobny źle znosi zastoje wodne, dlatego należy zadbać o odpowiedni drenaż. W sezonie wegetacyjnym można zastosować nawożenie wieloskładnikowe.
Stanowisko w ogrodzie
Roślina preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Świetnie sprawdza się na rabatach bylinowych, w ogrodach skalnych, na obrzeżach ścieżek oraz w naturalistycznych kompozycjach ogrodowych. Jego żółte kwiaty dobrze kontrastują z roślinami o zielonych i niebieskawych liściach, tworząc efektowne zestawienia kolorystyczne.
Przechowywanie cebul
Czosnek Moly Luteum jest mrozoodporny i zimuje w gruncie bez konieczności wykopywania. W chłodniejszych rejonach kraju warto jednak zabezpieczyć miejsce sadzenia warstwą ściółki. W razie potrzeby cebule należy wykopać po zaschnięciu liści i przechowywać w suchym, przewiewnym miejscu do czasu ponownego sadzenia.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Czosnek |
| Nazwa łacińska | Allium |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 10 szt |
| Rozmiar | 5+ |
| Wysokość | 30-40 cm |
| Kolor | żółty |
| Termin sadzenia | IX-X |
| Termin kwitnienia | VI |
| Odległość sadzenia | 5 cm |
| Głębokość sadzenia | 5 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0008 |
