Zaloguj się
Czosnek ozdobny White Cloud (3szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne czosnku White Cloud
Czosnek ozdobny White Cloud to wyjątkowa odmiana zachwycająca kulistymi, śnieżnobiałymi kwiatostanami, które pojawiają się na wysokich, smukłych łodygach osiągających nawet 120 cm wysokości. Kwitnie w czerwcu i lipcu, przyciągając wzrok delikatnością oraz elegancją swoich kwiatów. Białe kule kwiatowe świetnie prezentują się zarówno w nasadzeniach jednogatunkowych, jak i jako kontrastowy akcent na tle innych roślin. Polecany do sadzenia w grupach, gdzie tworzy efektowne, rytmiczne układy w ogrodzie. Roślina nie jest silnie pachnąca, co czyni ją idealną także do kompozycji blisko miejsc wypoczynku.
Oferujemy opakowanie zawierające 3 czosnek ozdobny White Cloud. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy czosnku White Cloud
Sposób sadzenia cebul
Cebule czosnku ozdobnego White Cloud sadzimy jesienią – od września do października – na głębokość 10–15 cm, zachowując odstępy około 15 cm między cebulami. Dobrą praktyką jest sadzenie cebul na głębokości równej 2,5–3-krotnej wysokości cebuli, co sprzyja zdrowemu wzrostowi roślin.
Nawożenie i wybór gleby
Roślina najlepiej rozwija się w glebie przepuszczalnej, próchnicznej i umiarkowanie wilgotnej. Przed sadzeniem warto wzbogacić podłoże kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem. Unikać należy miejsc z zastojem wody – wskazane jest zapewnienie odpowiedniego drenażu. W sezonie wegetacyjnym zaleca się nawożenie nawozami wieloskładnikowymi, które wspomagają intensywne kwitnienie.
Stanowisko w ogrodzie
Czosnek White Cloud preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Doskonale prezentuje się na rabatach bylinowych, w zestawieniach z trawami ozdobnymi lub jako tło dla niższych kwiatów. Można go również sadzić w grupach lub wzdłuż ogrodzeń, tworząc efektowne akcenty strukturalne w ogrodzie.
Przechowywanie cebul
Czosnek ozdobny White Cloud zimuje w gruncie i nie wymaga wykopywania po zakończeniu sezonu. W chłodniejszych rejonach kraju zaleca się okrycie miejsca sadzenia warstwą ściółki, aby zabezpieczyć cebule przed przemarznięciem. W przypadku wykopywania cebul, należy przechowywać je w chłodnym, suchym i przewiewnym miejscu do czasu ponownego sadzenia.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Czosnek ozdobny |
| Nazwa łacińska | Allium |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 3 szt |
| Rozmiar | 7/+ |
| Wysokość | 100-120 cm |
| Kolor | biały |
| Termin sadzenia | IX-X |
| Termin kwitnienia | VI-VII |
| Odległość sadzenia | 15 cm |
| Głębokość sadzenia | 10-15 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0008 |
