Zaloguj się
Czosnek ozdobny Aflatuneński (3szt.)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Informacje o produkcie
Wygląd i cechy charakterystyczne czosnku Aflatuneńskiego
Czosnek Aflatuneński to elegancka i niezawodna odmiana czosnku ozdobnego, wyróżniająca się kulistymi kwiatostanami w delikatnym odcieniu różu. Osadzone na prostych łodygach o wysokości do 80 cm, kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu, przyciągając wzrok swoją geometryczną formą i intensywnym kolorem. Roślina świetnie sprawdza się na rabatach, w kompozycjach z bylinami i trawami ozdobnymi, jak również w naturalistycznych nasadzeniach. Czosnek Aflatuneński nie wydziela intensywnego zapachu i najlepiej prezentuje się sadzony w grupach.
Oferujemy opakowanie zawierające 3 czosnek Aflatuneński. Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z podstawowymi informacjami dotyczącymi uprawy oraz etykieta z paszportem roślin.
Ogólne informacje dotyczące uprawy czosnku Aflatuneńskiego
Sposób sadzenia cebul
Cebule czosnku Aflatuneńskiego sadzimy jesienią – od września do października – na głębokość 10–15 cm. Zaleca się zachowanie odstępu 15 cm pomiędzy cebulami. Głębokość sadzenia powinna być dostosowana do rozmiaru cebuli, zgodnie z zasadą 2,5–3 razy większą niż jej wysokość.
Nawożenie i wybór gleby
Czosnek najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej i żyznej. Przed posadzeniem warto wzbogacić podłoże kompostem lub dobrze rozłożonym nawozem organicznym. Roślina nie toleruje zastoju wody – wskazane jest zapewnienie odpowiedniego drenażu. W okresie wegetacji można stosować nawozy wieloskładnikowe dla roślin cebulowych.
Stanowisko w ogrodzie
Czosnek Aflatuneński najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Świetnie komponuje się na rabatach, pomiędzy bylinami, wśród traw ozdobnych lub jako akcent kolorystyczny w ogrodach nowoczesnych. Nadaje się również do cięcia oraz do suszenia jako element dekoracyjny.
Przechowywanie cebul
Roślina jest w pełni mrozoodporna i może zimować w gruncie bez potrzeby wykopywania. W chłodniejszych rejonach kraju warto zabezpieczyć stanowisko warstwą ściółki. Jeśli cebule zostaną wykopane, należy je przechowywać w suchym, chłodnym i przewiewnym miejscu do kolejnego sezonu sadzenia.
Jesteśmy podmiotem profesjonalnym!
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, zmieniającym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 228/2013, (UE) nr 652/2014 i (UE) nr 1143/2014 oraz uchylającym dyrektywy Rady 69/464/EWG, 74/647/EWG, 93/85/EWG, 98/57/WE, 2000/29/WE, 2006/91/WE i 2007/33/W do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.
Podstawowe informacje o roślinie
| Nazwa polska | Czosnek ozdobny |
| Nazwa łacińska | Allium |
| Forma produktu | cebula |
| Ilość w opakowaniu | 3 szt |
| Rozmiar | 12-14 |
| Wysokość | 80 cm |
| Kolor | różowy |
| Termin sadzenia | IX-X |
| Termin kwitnienia | V-VI |
| Odległość sadzenia | 15 cm |
| Głębokość sadzenia | 10-15 cm |
| Stanowisko słoneczne | Tak |
| Stanowisko półcieniste | Tak |
| Stanowisko cieniste | Nie |
| Zimuje w gruncie | Tak |
| Roślina silnie pachnąca | Nie |
| Kod | 0008 |
